Кількість
|
Вартість
|
||
|
Настільна гра Periodic: Гра елементів
У грі "Periodic: Гра елементів" вам потрібно наввипередки переміщатися періодичною системою хімічних елементів. Отримуйте та витрачайте енергію, щоб активувати періодичні властивості та рухатися в потрібному напрямку. Досліджуйте хімічні елементи з карт завдань, зупиняючись на них. Прокладайте свій маршрут, щоб опинитися в потрібних сімействах елементів, адже це принесе вам переможні бали. І не забувайте про свою карту наукових завдань, щоб вирватися вперед наприкінці гри!
Огляд гри
У цій грі ви вивчатимете сімейства хімічних елементів і пересуватиметеся між ними по таблиці (або просто між елементами). У процесі переміщення необхідно буде витрачати і отримувати жетони енергії. Переможе гравець із найбільшою кількістю переможних очок, а способів здобути їх кілька: досліджуйте елементи, виконуйте умови карт наукових завдань і досягайте цілей.
Попри те, що гра трохи лякає такою серйозною темою, як хімія, вона має зрозумілі правила і є дуже пізнавальною (а для дітей навчальною). У коробці Periodic: Гра елементів знаходиться симбіоз хімії та економічної стратегії.
Підготовка до гри
Кожен гравець отримує мікроскоп, колбу, диск, кубики дослідження одного кольору, а також стартові жетони енергії. Мікроскопи розміщуються на картах родин елементів, диски - на шкалі науки, а колби - на елементах обраних родин з найменшим атомним числом у таблиці Менделєєва, що вказані на вашій стартовій карті. Підготовка до гри завершується роздачею секретних карт наукових завдань.
Хід гри
Гра починається, а це означає, що учасники ходять по черзі, і кожен із них може зробити дві дії:
- активувати періодичні властивості для пересування колби;
- оновити карти і просунутися за шкалою науки.
Під час активації періодичних властивостей гравець може витратити енергію і активувати кілька властивостей, або отримати енергію, активувавши тільки одну. Якщо гравець вирішив активувати тільки одну властивість - він забирає всі жетони з неї.
При цьому колба переміщується по таблиці на відстань від однієї до п'яти клітин у певному напрямку:
- вліво та/або вправо;
- вгору та/або вправо;
- вниз та/або вліво;
- вниз та/або вправо;
- вгору та/або вліво.
У разі, якщо колба потрапить на клітку з фішкою цілі, гравцеві необхідно розмістити один зі своїх кубів дослідження навпроти цього елемента на секретній карті цілі.
Якщо у гравця стоять кубики дослідження на всіх елементах, зазначених у карті цілі, він забирає карту, отримуючи за це бонусні жетони очок. Кубики інших гравців повертаються на руку до своїх власників, а самі гравці отримують жетони лабораторії, які також приносять переможні очки. Відкривається нова карта мети і викладаються фішки цілей на зазначені хімічні елементи.
Мікроскоп активного гравця переходить на сусідню карту сімейства, якщо його колба перебуває на елементі того ж сімейства. При цьому диск гравця просувається за шкалою науки.
Кінець гри
Гра закінчується у двох випадках: якщо одна з колод цілей закінчиться, або якщо диски двох гравців дійдуть до крайніх поділок шкал науки.
При фінальному підрахунку гравці отримують переможні очки за:
- карти досягнутих цілей;
- жетони лабораторії;
- кубики дослідження на картах недосягнутих цілей;
- виконані карти наукових завдань.
Перемагає гравець із найбільшою кількістю переможних очок.
Комплектація
- 32 карти цілей;
- 8 карт сімейств елементів;
- 12 карт наукових завдань;
- 11 фішок цілей;
- 28 жетонів лабораторії;
- 30 маркерів дослідження (по 6 маркерів кожного кольору для кожного гравця);
- 5 фішок колб Ерленмеєра;
- 5 фішок мікроскопів;
- 5 дисків;
- 12 жетонів нагород;
- 24 жетони енергії;
- ігрове поле;
- правила гри;
- буклет наукових аспектів гри.